Проф. д-р Хелън Гогас на Академия Меланом 2025

Представяме нашите чуждестранни лектори: Проф. д-р Хелън Гогас – за адювантната терапия при меланом

Проф. д-р Хелън Гогас (Гърция) – едно от най-авторитетните имена в онкологията на Европа – ще бъде лектор на “Академия Меланом 2025”. Нейната лекция ще бъде посветена на адювантната терапия при малигнен меланом – област, в която тя има значителен принос чрез клинични изследвания, довели до одобрението на редица таргетни и имунотерапевтични лечения.

Проф. Гогас е професор по медицинска онкология в Националния и Каподистрийски университет на Атина и директор на Първа клиника по вътрешни болести в Laikon General Hospital. Завършила е и защитава докторска степен в същия университет. Кариерата й обхваща малигнения меланом, рака на гърдата, имунотерапията и таргетните терапии.

Главен изследовател в редица международни клинични проучвания, автор на над 290 публикации в международни медицински списания, цитирани над 18 000 пъти (Scopus). Проф. Гогас е член на научните комитети по меланом и имунотерапия към ESMO и ASCO, а нейната работа е допринесла за значими промени в глобалните стандарти за лечение. За нас е удоволствие да я посрещнем на конференцията на БАДО!

Не пропускайте да научите новостите в дермато-онкологията:

📅 14–16 ноември 2025 г. | Grand Hotel Millennium, София
📍 Академия Меланом 2025, организирана от БАДО

📞 За регистрация: +359 884 529 763 | ✉️ epetrova@cic.bg


#MelanomaAcademy2025 #BADO #DermatoOncology #SkinCancer